Severní Peru

cena od 94 990 Kč termín: 30.06.2018 délka: 14 dní (zájezd č. 490842)

14 - denní zájezd

Lima – Huaraz – Chavín de Huantar – NP Huascarán – Huaca de la Luna – Trujillo – Chan Chan – El Brujo – Sipán – Túcume – Gocta – Kuelap – Chachapoyas – Tarapoto

Změna vyhrazena : Změna programu vyhrazena.

Poznámka : Vstupy v rámci programu zájezdu, které jsou v ceně: muzeum archeologie a antropologie v Limě a Tumbas Reales de Sipán v Lambayeque, archeologické památky Chavín de Huántar, Sechín, Huaca de la Luna a Huaca del Sol, Chan Chan, El Brujo, Túcume, Kuelap, vstupné do národního parku Huascarán, vodopády Gocta, památník v Yungay, exkurze do fabriky doutníků v Tarapoto. Doporučená částka kapesného na stravu cca 240 USD /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

Min. počet účastníků : 12

Ubytování: různé

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. den:odlet z Prahy do Limy - hlavního města Peru. Transfer do hotelu. Nocleh.
2. den:dopoledne návštěva Muzea archeologie a antropologie, během této prohlídky uvidíme vzácné předměty, mj. textilie, keramiku, šperky nebo kamenné monolity z Předkolumbovské éry. Odpoledne odjezd autobusem z Limy do města Huaraz v blízkosti NP Huascarán a Bílých Kordiller, večer transfer do hotelu. Nocleh.
3. den:výlet k ledovci Pastoruri , cestou pozorování vodního ptactva a gigantických druhů bromélií Puya Raymondi , které dosahují výšky až 12 metrů. Možnost krátké pěší túry. Odpoledne návrat do Huarazu. Nocleh.
4. den:celodenní výlet okolo jezera Querococha k archeologickému komplexu mocné kultury Chavín de Huántar, prohlídka podzemních labyrintů s kamennými monolity starými více než 2000 let, odpoledne návrat do Huarazu. Nocleh.
5. den::celodenní výlet do NP Huascarán , cestou zastávka v Yungay , které bylo celé zasypané lavinou po zemětřesení v roce 1970. Pobyt v blízkosti nejvyšší hory Peru v pohoří Cordillera Blanca, jezera Llanganuco s tyrkysovou vodou, památník československých horolezců. Výjezd do sedla Portachuelo (4.765 m), odkud vás čekají nezapomenutelné pohledy na celou řadu šestitisícovek - Huascarán sever (6.650 m), Huascarán jih (6.768 m), Huandoy (6.395 m), Chopicalqui (6.345 m), Pisco (5.752 m), ad. Možnost treku (sestup) údolím Demanda až k tábořišti Cebollapampa. Návrat do Huarazu. Nocleh.
6. den:přejezd do třetího největšího města v zemi Trujillo, cestou prohlídka archeologického naleziště Sechín a nejpůsobivějších pyramid peruánského pobřeží - Huaca de la Luna a Huaca del Sol. Nocleh.
7. den:Trujillo , prohlídka historického centra (hlavní náměstí, koloniální kostely a bohatá šlechtická sídla Casa Urquiaga a Casa Orbegoso, památník La Libertad). Chan Chan – překrásný archeologický komplex kultury Chimu, dříve největší město z nepálených cihel s chrámovou pevností Tschudi, Huanchaco – klidné přístavní městečko, kde rybáři dodnes používají malé čluny caballitos z totory stejně jako jejich předkové kultury Moche, ochutnávka rybích specialit, mj. cebiche . Nocleh.
8. den:přejezd na sever do města Chiclayo , cestou návštěva komplexu El Brujo , kde byla nedávno objevena 1600 let stará mumie tetované ženy kultury Moche. Prohlídka jednoho z nejlepších muzeí světa (Tumbas Reales de Sipán), ve kterém jsou vystaveny všechny předměty nalezené v hrobce Pána ze Sipánu z 3. století (archeologický objev 20. století). Nocleh.
9. den:přesun do oblasti severní Amazonie , cestou návštěva Túcume – komplex 26 pyramid z nepálených cihel, které vytvořila kultura Lambayeque (Sicán) přibližně 1000 let po Kristu. Nocleh.
10. den:celodenní pobyt na kraji džungle u 3.nejvyššího vodopádu světa Gocta (771 m), pěší turistika s nezapomenutelnými výhledy k vodopádům, které byly „objeveny“ teprve v roce 2006. Pozorování ptactva a bohaté flory včetně orchidejí. Nocleh.
11. den:Kuelap , návštěva jedné z nejkrásnějších staveb severního Peru, kterou postavila kultura Chachapoyas mezi lety 800 až 1470. Jedná se opevnění vybudované v oblasti zelenajících se kopců ve výšce 3.000 m, jeho součástí jsou zdi vysoké až 19 metrů a také na 420 kruhových staveb. Cestou zpět na hotel zastávka ve vesničce Chachapoyas . Nocleh.
12. den:sjezd okolo jezera Pomacochas přes městečko Moyobamba až do Amazonské nížiny. Odpoledne exkurze do továrny na výrobu doutníků ve městě Tarapoto , které je známé produkcí právě tabáku, kakaa, kafe a mnoha druhů ovoce. Nocleh.
13. den:ráno odpočinek v džungli, případně návštěva tržnice, poté transfer na letiště v Tarapoto a odlet do Limy, večer následně pak do Evropy.
14. den:přílet do Evropy


Podobné zájezdy v této destinaci

87 900 Kč
Základní cena od 87 900 Kč

SEVERNÍ PERU 55+ Za tajemstvím peruánských pyramid a zlatých hrobů s archeoložkou Evou Farfánovou Barriosovou

FirstMinute
Peru
Poloha: Vydejte se s námi prozkoumat kolébku těch nejstarších civilizací, jež po sobě zanechaly fantastické kulturní dědictví. Tajemné chrámy,  pyramidy, které svým stářím předčí i slavnější egyptské sourozence , či velkolepé hrobky místních velikánů. To vše se ukrývá v lůně překrásné divoké přírody…
termín: 25.10.2018 délka: 17 dní
87 900 Kč
Základní cena od 87 900 Kč

PERU 55+ Po stopách dávných civilizací s archeoložkou PhDr. Evou Farfánovou Barriosovou

FirstMinute
Peru
Poloha: Po stopách dávných civilizací   Opravdového poznání mýtického Peru dosáhnete právě na tomto poznávacím zájezdu. Naše průvodkyně Eva Farfánová Barriosová vedla v Peru hned několik archeologických výzkumů s významnými objevy a je autorkou řady odborných knih o Peru. Tato výprava se tak stane zcela…
termín: 22.09.2018 délka: 16 dní
106 900 Kč
Základní cena od 106 900 Kč

Kultury severního Peru

Peru, Huanchaco
LIMA – CARAL – HUARAZ – CHAVIN DE HUANTAR – NP HUASCARAN – YUNGAY – LAGUNA LLANGANUCO – SECHIN – TRUJILLO – CHAN-CHAN – CAJAMARCA – OTUZCO – CHACHAPOYAS – KUELAP – CHICLAYO – TUCUME – LAMBAYEQUE – SIPÁN Unikátní okruh na českém trhu po stopách slavných preinckých kultur severního Peru. Již dávno před…
termín: 04.09.2018 délka: 16 dní

Nabízí

FIRO-tour a.s.

FIRO-tour a.s.

Národní 37/38
11000 Praha
telefon: 221966966

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Arequipa 13 °C
Chiclayo 20 °C
Cuzco 8 °C
Iquitos 26 °C
Pisco 19 °C
Pucallpa 26 °C
Tacna 17 °C
Trujillo 19 °C

Základní informace

Peru

Peru
Hlavní město: Lima
Počet obyvatel: 22 878 191
Měna: PEN
Rozloha: 1,285,215 km2
zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://peru.vasezajezdy.cz/zajezdy/severni-peru-490842/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://peru.vasezajezdy.cz