Peru - Pohodové týdny v národních parcích Peru

cena od 79 990 Kč termín: 22.05.2019 délka: 14 dní (zájezd č. 516110)

14 - denní zájezd

Turistické putování po nejznámějších i méně navštěvovaných místech Peru, tajemným světem předkolumbovských civilizací i fascinujícím světem velehor začíná přímo v srdci říše Inků v Cuzcu, kde navštívíme monumentální komplex Machu Picchu i fascinující Duhové hory (Rainbow Mountains), a uzavírá se výhledem na nejvyšší horu Huascarán, kde vystoupáme až k mizejícímu ledovci Pastoruri a cestou uvidíme i vzácné bromélie Puya Ramondi. Ubytování je vždy v centru v kvalitních hotelech s vlastním sociálním zařízením a polopenzí, pro větší pohodlí jsou zajištěny 2 vnitrostátní přelety. Provází PhDr. Pavla Teichmanová

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Doprava: letecky

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Program zájezdu

1. - 2. den:let do LIMY (v případě potřeby tranzitní nocleh), přelet do CUZCA, aklimatizace, prohlídka města - uličky, paláce a chrámy, Plaza de Armas, katedrála, Chrám Slunce a Zlatá zahrada Coricancha.
3. den:busem do Posvátného údolí řeky Urubamby, z OLLANTAYTAMBA turistickým vláčkem do AGUAS CALIENTES a návštěva legendárních ruin paláců a chrámů MACHU PICCHU (2 400 m), výstup cca 600 výškových metrů po 2 200 schodech na MACHU PICCHU (3 060 m) s dechberoucím výhledem na celý komplex s dominantou WAYNA PICCHU nad ruinami (lze pouze při včasném přihlášení). Návrat turistickým vlakem a minibusem zpět do CUZCA.
4. den:celodenní výlet po okolí Cuzca: incká svatyně SACSAYHUAMAN (3 600 m) nad městem, Chrám Měsíce (TEMPLO DE LA LUNA), skalní observatoř a svatyně slunovratů QENKO ("Labyrint")
5. den:incké posvátné prameny TAMBO-MACHAY (3 700 m) a pevnost PUCA PUCARA, poté sjedeme do Posvátného údolí řeky Vilcanota a prohlédneme si incké středisko experimentálního zemědělství PISAQ (3 400 m) s chrámovým komplexem v oblacích - výstup s převýšením cca 200 m, sestup po terasách (cca 450 m) do městečka s bohatou nabídkou tradičních výrobků.
6. den:turistika na náhorní plošině ve výšce 3 300 metrů s výhledy na andské vrcholky s dominantou Nevado Verónica (5 682 m), návštěva kruhových inckých teras MORAY a solné pánve SALINERAS DE MARAS, kde těží místní rodiny pověstnou růžovou sůl.
7. den:časně ráno odjezd do DUHOVÝCH HOR VINICUNCA (Rainbow Mountains) v masivu posvátné hory Ausangate (6 384 m) - tentokrát nás čeká výstup cca 700 výškových metrů náročný na aklimatizaci - budeme se pohybovat v nadmořské výšce okolo 5 000 m. Putování kouzelnou krajinou velehor nás odmění nezapomenutelnými pohledy na neskutečně barevné horské svahy Duhové hory.
8. den:dopoledne rozloučení z Cuzcem, nákupy tradičních výrobků, odpoledne přelet z Cuzca do Limy, večerní atmosféra hlavního města a noční přejezd pohodlným autobusem na sever do Huarázu.
9. den:ráno příjezd do horského střediska Huarázu, podle možností ubytování v hotelu a společná snídaně. Po snídani nenáročná pěší turistika k vyhlídce u horského jezera WILCACOCHA v nadmořské výšce 4 000 m (cca 3 hod), odkud se nám naskytne podívaná na zasněžené horské vrcholy Bílé Kordillery.
10. den:celodenní výlet s horskou túrou ke zvolna mizejícímu LEDOVCI PASTORURI v nadmořské výšce nad 5 000 m, který za posledních 30 let ztratil již 30 % svého objemu. Cestou budeme obdivovat endemické obří bromélie PUYA RAIMONDI, jejichž květ dosahuje výše až 10 m.
11. den:celodenní výlet ke smaragdově zbarveným JEZERŮM LLANGANUCO (3 500 m) v NP HUASCARAN (UNESCO) s návštěvou pomníčku výpravy československých horolezců, jejichž tábor pohřbila lavina při mohutném zemětřesení v roce 1970. Cestou se pokocháme výhledy na nejvyšší horu Peru HUASCARAN (6 768 m), projdeme se lesem bromélií a prothejí (nenáročný sestup cca 300 výškových metrů) a navštívíme Campo Santo YUNGAY - město, které ve stejném okamžiku zasypala lavina ze svahů Huascaránu.
12. den:dopoledne návštěva místního tržiště s možností nákupu místních produktů (andský sýr, koka, byliny aj.), případně pro zájemce návštěva místního skvělého muzea. Denní přejezd pohodlným busem zpět do Limy, ubytování v hotelu v centru
13. den:prohlídka centra hlavního města Peru LIMY, jehož historické jádro je již od roku 1985 pod ochranou UNESCO: Pizzarova hrobka v katedrále, arcibiskupský i prezidentský palác, klášter a katakomby San Francisco, pěší zóna aj. Odpoledne odjezd na letiště a noční odlet do Evropy.
14. den:návrat do ČR.


Podobné zájezdy v této destinaci

85 550 Kč
Základní cena od 85 550 Kč

Andské bohatství Bolívie a Peru

FirstMinute
Peru
termín: 18.07.2019 délka: 14 dní
93 900 Kč
Základní cena od 93 900 Kč

Napříč Peru za 2 týdny

Peru, Cruz del Condor
LIMA – ISLAS DE BALLESTAS – HUACACHINA – NAZCA – AREQUIPA – COLCA CANYON – PUNO - TITICACA – UROS – CUZCO – MARAS – MORAY – POSVÁTNÉ ÚDOLÍ – OLLANTAYTAMBO – MACHU PICCHU Země kondorů, Inků, šamanů, mnoha záhad a tolika dalších zajímavostí, na jejichž objevení Vám ani dva týdny nebudou stačit. Minimum…
termín: 22.10.2019 délka: 15 dní
109 900 Kč
Základní cena od 109 900 Kč

Kultury severního Peru

Peru, Huanchaco
LIMA – CARAL – HUARAZ – CHAVIN DE HUANTAR – NP HUASCARAN – YUNGAY – LAGUNA LLANGANUCO – SECHIN – TRUJILLO – CHAN-CHAN – CAJAMARCA – OTUZCO – CHACHAPOYAS – KUELAP – CHICLAYO – TUCUME – LAMBAYEQUE – SIPÁN Unikátní okruh na českém trhu po stopách slavných preinckých kultur severního Peru. Již dávno před…
termín: 03.09.2019 délka: 16 dní

Nabízí

CK Poznání s.r.o.

CK Poznání s.r.o.

Palackého třída 2744
53002 Pardubice
telefon: 466535401

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Arequipa 11 °C
Chiclayo 18 °C
Cuzco 10 °C
Iquitos 24 °C
Pisco 15 °C
Pucallpa 23 °C
Tacna 15 °C
Trujillo 17 °C

Základní informace

Peru

Peru
Hlavní město: Lima
Počet obyvatel: 22 878 191
Měna: PEN
Rozloha: 1,285,215 km2

Místopisy

  • Lima

    Hlavní město Peru - Lima: spíše moderní než skutečně exoticé město, obklopené plážemi: muzeum zlata, prezidentský palác, ostatky dobyvatele Pizarra, městské katakomby, katedrála,…

  • Huascarán národní park

    Střežená krása Bílých Kordiller, největší květy světa, k pohřbenému městu Yungai, jezero Llanganuca, památník našich horolezců pod Huascaránem, procházka po ledovci, výstup…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://peru.vasezajezdy.cz/zajezdy/peru-pohodove-tydny-v-narodnich-parcich-peru-516110/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://peru.vasezajezdy.cz