Peru - horský trek a Machu Picchu

cena od 38 500 Kč termín: 05.06.2019 délka: 19 dní (zájezd č. 516680)

19 - denní zájezd

Tento zájezd v sobě spojuje to nejkrásnější, co může Peru aktivnímu cestovateli nabídnout. Na úvod nemůžeme vynechat Machu Picchu - klenot ukrytý v džungli a srdce incké civilizace, Cusco a “Posvátné údolí” Inků s velkolepými památkami na nejmocnější impérium Jižní Ameriky. Zde se aklimatizujeme na hlavní chod - velkolepý horský trek v Cordilleře Huayhuash, která s rozpukanými ledovci horských štítů a jezery, jejichž barva osciluje od tyrkysové po temně modrou, tvoří tu nejúžasnější horskou scenérii, jakou si lze jen představit. Najdeme zde druhou nejvyšší peruánskou horu Yerupajá i pověstnou Siula Grande, svědka dramatu o lidské nezdolnosti, které popsal v autobiografické knize Pád do ticha britský horolezec Joe Simpson. Na 9 denní trase dlouhé cca 130 km nás čeká devět horských průsmyků (převážně nad 4 500 m), vždy s podporou místního servisu, čili nalehko a s plnou penzí. Trek Huayhuash patří k náročnějším, určité zkušenosti s turistikou v horách jsou tedy na místě, odměnou však budou zážitky, které korunují tento trek na jeden z nejkrásnějších na světě.

Program: 1. - 2. Letecky přes Limu do Cusca. Poté mikrobusem do Ollantaytamba a vláčkem podél řeky Urubamby do městečka Machu Picchu Pueblo (2.000 m).   

3. Dnes prozkoumáme jeden z novodobých sedmi divů světa, záhadné MACHU PICCHU  (2.420 m). Z inckého města, vybudovaného na strmých útesech vysoko nad údolím řeky Urubamby můžeme vystoupit na „mladou horu“ Huayna Picchu (2.730 m) nebo na "starou horu" Machu Picchu (3.000 m), po které město dostalo své jméno, obě s nádherným výhledem na město. Projdeme se ke Sluneční bráně Inti Punku či k inckému mostu.

4. – 6. V těchto dnech si prohlédneme CUSCO  (3.399 m), jeho okolí a „Posvátné údolí“ Inků. Skvosty koloniální architektury postavené na základech inckých paláců, sluneční svatyně Coricancha, katedrála. Pěšky se vydáme k pevnostem a chrámům nad městem - Sacsayhuaman, Quenco, Puca Pucara. Vystoupáme na inckou citadelu v Ollantaytambu a prozkoumáme incký i koloniální Pisac. Zastavíme se v úžasném malovaném kostelíku v Chincheru, a  podíváme se k „odparkám“ na sůl – zářivě bílým Salineras. Poté přeletíme z Cuska do Limy a nočním autobusem odjedeme do Huarázu, nacházejícím se přímo pod zasněženými štíty pohoří Cordillera Blanca.

7. - 8. Z naší základny v Huarázu (3.100 m), na dohled od nejvyšší peruánské hory Huascarán, podnikneme aklimatizační výlety do nadmořské výšky přes 4.000 m a připravíme se na trek. Fakultativně výlety k ledovci Pastoruri a obřím broméliím Puya raymondii nebo k jezerům Llanganuco.

9. Devítidenní trek v pohoří CORDILLERA HUAYHUASH zahájíme přesunem z Huarázu do Cordillery Huayhuash na naše první tábořiště Cuartelhuaín (4.185 m).

10. Cuartelhuaín – paso Cacanan – laguna Mitucocha. Z tábořiště vystoupáme do sedla Cacanan (4.690 m) s výhledy na blankytnou lagunu Pucacocha a zelené údolí Quebrada Caliente. Spát budeme u laguny Mitucocha (4.270 m), tváří v tvář zasněženým štítům Ninashanca a Jirishanca. (4,5 -6 hodin)

11. Laguna Mitucocha – paso Carhuac – laguna Carhuacocha. Mírným stoupáním překonáme sedlo Carhuac (4.630 m) a před námi se vynoří východní stěny Yerupaja Chico, Yerupaja a Siula Grande. Sejdeme k obrovské laguně Carhuacocha (4.138 m) obklopené mohutným věncem zasněžených šestitisícovek. (5,5 – 7 hodin)

12. Llaguna Carhuacocha – paso Punta Siula – Huayhuash. Kolem „náhrdelníku“ tří různobarevných jezer vystoupáme do sedla Punta Siula (4.830 m). Druhou nejvyšší horu Peru - Yerupaja (6635 m) i Siulu Grande budeme mít téměř na dosah ruky. Zelenými pláněmi s úžasnými výhledy na Carnicero či Jurau sejdeme na tábořiště Huayhuash (4330 m) (7 – 8 hodin).

13. Huayhuash – paso Portachuelo de Huayhuash – Viconga. „Odpočinkový“ den, kdy nás kromě pohodového výstupu na sedlo Portachuelo de Huayhuash (4.780 m) a výhledů na Cordilleru Raura čeká i zasloužená relaxace v blízkých termálních pramenech. Přespíme nedaleko laguny Viconga (4407 m) (4 – 5 hodin)

14. Viconga – paso Punta Cuyoc – vyhlídka San Antonio - Huanacpatay. Při přechodu nejvyššího sedla celého okruhu - Punta Cuyoc (4.950 m) se nám otevře nádherný výhled na velkou část Cordillery Huayhuash a na sousedící Cordilleru Raura. Se zájemci pak překonáme nadmořskou výšku 5.000 m během výstupu na vyhlídku San Antonio (5020 m). Ohromí nás dechberoucí panorama štítů s ledovci vzdorujícími gravitaci – Rasac, Siula Grande, Yerupaja… Pod námi se objeví zářící hladina tyrkysového jezera Juraucocha. Nocleh na travnaté pláni Huanacpatay (4400 m) (7 – 8 hodin)

15. Huanacpatay – Huyallapa - Huatiaq. Údolím Huanacpatay sestoupíme do horské vesničky Huayllapa a poté vystoupáme travnatým údolím Milo k našemu tábořišti Huatiaq (4.300 m) (7 – 8 hodin).

16. Huatiaq – paso Punta Tapush – paso Punta Yaucha - Jahuacocha. Dnes nás čekají dvě sedla; Punta Tapush (4.770 m) a Punta Yaucha (4.850 m). Cestou nás budou provázet zasněžené vrcholy Tapush a Diablo Mudo a velkolepé výhledyna prstenec nejvyšších štítů horského masivu, včetně jeho královny - působivé Yerupaja. Po překonání sedla  se pokocháme pohledem na zářící laguny Jahuacocha a Solterococha v popředí před majestátními velikány Jirishanca a Rondoy. Nocleh u laguny Jahuacocha (4.066 m) (7 – 8 hod)

17. Jahuacocha – sedlo Punta Macrash - Llamac – Huaráz. Z Punty Macrash (4.272 m), posledního sedla našeho putování se nám otevře pohled na celou Cordilleru Huayhuash i vzdálenou Cordilleru Blanca. Ve vesnici Llamac pak nastoupíme do autobusu a vydáme se do Huarázu.

18. - 19. Po zaslouženém odpočinku v Huarázu vyrazíme autobusem do Limy. Rozloučení s Peru a odlet zpět domů. Vzhledem k časovému posunu počítejte s návratem následující den, tedy 20. den zájezdu.

Ubytování: různé

Stravování: vlastní

Doprava: vlastní

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Podobné zájezdy v této destinaci

109 900 Kč
Základní cena od 109 900 Kč

Kultury severního Peru

Peru, Huanchaco
LIMA – CARAL – HUARAZ – CHAVIN DE HUANTAR – NP HUASCARAN – YUNGAY – LAGUNA LLANGANUCO – SECHIN – TRUJILLO – CHAN-CHAN – CAJAMARCA – OTUZCO – CHACHAPOYAS – KUELAP – CHICLAYO – TUCUME – LAMBAYEQUE – SIPÁN Unikátní okruh na českém trhu po stopách slavných preinckých kultur severního Peru. Již dávno před…
termín: 03.09.2019 délka: 16 dní
129 000 Kč
Základní cena od 129 000 Kč

Chile a Argentina - poušť Atacama, NP Patagonie

Chile, Titicaca
Na tomto zájezdu poznáte hlavní město Chile Santiago de Chile, bohémské Valparaiso ležící na břehu Tichého oceánu, jedinečné pouštní oblasti na severu země lemované kulisou přes 6000 m vysokých hor, malebnou jezerní oblast na chilské i argentinské straně And, drsnou přírodu jižní Patagonie s proslulým…
termín: 05.01.2020 délka: 23 dní

Nabízí

KUDRNA s.r.o.

KUDRNA s.r.o.

Lidická 17
60200 Brno
telefon: 542216764

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Arequipa 11 °C
Chiclayo 18 °C
Cuzco 10 °C
Iquitos 24 °C
Pisco 15 °C
Pucallpa 23 °C
Tacna 15 °C
Trujillo 17 °C

Základní informace

Peru

Peru
Hlavní město: Lima
Počet obyvatel: 22 878 191
Měna: PEN
Rozloha: 1,285,215 km2

Místopisy

  • Lima

    Hlavní město Peru - Lima: spíše moderní než skutečně exoticé město, obklopené plážemi: muzeum zlata, prezidentský palác, ostatky dobyvatele Pizarra, městské katakomby, katedrála,…

  • Huascarán národní park

    Střežená krása Bílých Kordiller, největší květy světa, k pohřbenému městu Yungai, jezero Llanganuca, památník našich horolezců pod Huascaránem, procházka po ledovci, výstup…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://peru.vasezajezdy.cz/zajezdy/peru-horsky-trek-a-machu-picchu-516680/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://peru.vasezajezdy.cz