PERU 55+ Po stopách dávných civilizací s archeoložkou PhDr. Evou Farfánovou Barriosovou

cena od 87 900 Kč termín: 22.09.2018 délka: 16 dní (zájezd č. 454776)

16 - denní zájezd

Poloha: Po stopách dávných civilizací   Opravdového poznání mýtického Peru dosáhnete právě na tomto poznávacím zájezdu. Naše průvodkyně Eva Farfánová Barriosová vedla v Peru hned několik archeologických výzkumů s významnými objevy a je autorkou řady odborných knih o Peru. Tato výprava se tak stane zcela výjimečným zážitkem. 
 
Vzrušují Vás záhadné obrazce na planině Nazca , tají se Vám dech nad stavební dokonalostí ztraceného města Inků  Machu Picchu , nebo již dlouho toužíte plout po jezeře Titicaca ? Ukrývá se snad právě zde bájné El Dorado ? Neváhejte ani chviličku a vydejte se s námi na jedinečnou cestu, na které budete mít ojedinělou možnost nahlédnout pod roušku tajemství těchto dávných civilizací. Ale nejen to, během zájezdu se dozvíte mnoho zajímavostí ze života dávných i současných obyvatel této nádherné země, a to často i velmi pikantních.

Program zájezdu
1. den:  V odpoledních hodinách odlet do Limy (přestup v Madridu).
2. den:  V ranních hodinách transfer do hotelu. Prohlídka  moderní  Limy  – čtvrt Miraflores: Love Park, umístěný na útesech Miraflores s nádherným výhledem na limský záliv, návštěva předkolumbovského chrámu Pucllana s 25 metrů vysokou pyramidou, náměstími a rampami. Dále navštívíte čtvrt San Isidro s procházkou olivovým hájem, který byl v dobách španělské nadvlády velkou olivovou farmou. Návrat do hotelu, ubytování. 
3. den:  Snídaně. Prohlídka  Limy  „Města králů“ založeného Franciscem Pizarrem – koloniální centrum s náměstím San Martín, Plaza Mayor, prezidentským palácem, radnicí a katedrálou. Návštěva typického koloniálního domu Aliaga, který nechal vystavět Francisco Pizarro pro svého kapitána Jerónima de Aliaga při zakládání města. Dále navštívíte klášter San Francisco. Poté přejezd do národního parku Paracas v provincii Pisco přímo na pobřeží Tichého oceánu. Ubytování. 
4. den:  Snídaně. Výlet do Národního parku  Paracas  a plavba lodí na ostrovy Ballestas  s pozorováním kolonií lachtanů, tučňáků, pelikánů či lvounů. Loď zastaví také naproti záhadnému obrazci ve tvaru svícnu. Odpoledne přejezd do Nazcy. Ve měste Ica budete moci navštívit vyhlášené  vinařství  s přednáškou o výrobě nejznámějšího místního nápoje Pisca. Navečer příjezd do města Nazca a ubytování. 
5. den:  Snídaně. Fakultativně možnost letecké prohlídky záhadných obrazců na planině  Na zca  či jejich pozorování z vyvýšených míst a rozhleden. Oběd. Odpoledne přejezd do města Arequipa (cca 10 hodin.). Ubytování v nočních hodinách. 
6. den:  Snídaně. Prohlídka „Bílého města  Arequipa “ ležícího pod majestátní sopkou El Misti – vyhlídka na město Carmen Alto, odkud máte Arequipu jako na dlani, tradiční čtvrť Yanahuara s malými uličkami, poté návštěva centra města s náměstím Plaza de Armas a katedrálou, návštěva kláštera Santa Catalina postaveného již v roce 1579. Odpoledne návštěva výrobny na zpracování vlny z lam a alpak. Návrat do hotelu.
7. den:  Snídaně. Výlet k jednomu z nejhlubších kaňonů světa  Colca  s nádhernými výhledy na Andy, horské hřebeny, sopky a kaňony. Přejezd přes rezervaci Pampa Caňahuas, rozsáhlou rovinou obývanou lamou vikuňa, přejezd kolem kráteru Chucura. Uvidíte mnohé další sopky obklopující město Arequipa. Cestou se naučíte žvýkat koku, což je nejlepší prevence na nemoc z velké nadmořské výšky. Příjezd do malebné vesničky  Chivay.  Oběd a ubytování v kaňonu. Odpoledne fakultativně možnost návštěvy termálních lázní. 
8. den:  Snídaně. Odjezd na vyhlídku  Cruz del Condor  s výhledem na jeden z nejhlubších kaňonů světa  Colca  a pozorování andských kondorů. Poté návštěva typických indiánských vesniček Pinchollo, Maca, Achoma a Yanque, dále vyhlídky Antahuilque a Choquetico. Poté přejezd do města Puno, ležícího na březích nejvýše položeného splavného jezera světa  Titicaca.  Oběd formou balíčku. Ubytování. 
9. den : Snídaně. Výlet lodí na  plovoucí rákosové ostrovy Uros , které obývá indiánský kmen aymarů, živící se rybařením a prodejem rukodělných výrobků. Poté pokračování výletu na  ostrov Taquile , jenž byl součástí incké říše, která zde zanechala četné stopy. Budete moci obdivovat tkalcovskou zručnost místních obyvatel a projít se po ostrově s nádhernými výhledy na jezero. Oběd. Odpoledne návrat do hotelu. 
10. den:  Snídaně.   Přejezd po náhorní plošině Altiplano do Cuzca, bývalého hlavního města incké říše. Cestou se uskuteční několik zajímavých zastávek: město Pucara a Alcra muzeum. Město Pukara bylo první osadou na náhorní plošině Altiplano, dále překonání nejvyššího bodu mezi Punem a Cuzcem  La Raya  (4 338 m.n.m). Oběd. Poté návštěva archeologického naleziště  Raqchi  s chrámem boha Viracochi a vesnice  Andahuaylillas  s kostelem San Pedro a s tzv. „andskou Sixtinskou kaplí“. Ubytování v Cuzcu. 
11. den:  Snídaně.   Dopoledne návštěva inckých chrámů  Kenko ,  Puka Pukara ,  Tambo Machay  a pevnost  Sacsayhuaman  s nádherným výhledem na město. Odpoledne prohlídka koloniálního centra  Cuzca  – náměstí Plaza de Armas, katedrála, chrám slunce Koricancha. Návrat do hotelu. 
12 den:  Snídaně. Odjezd do posvátného údolí Inků – návštěva místní farmy s pozorováním lam, alpak a vikuní. Následně výjezd nad městečko  Pisac  s návštěvou místního archeologického naleziště v horách. Oběd. Poté přejezd do města Ollantaytambo , velmi zachovalé incké vojenské pevnosti, prohlídka centra města s prohlídkou typického indiánského domu. Ubytování v posvátném údolí Inků. 
13. den:  Snídaně. Panoramatická cesta vlakem údolím řeky Urubamba do mestečka Aguas Calientes . Následně výjezd a „dobytí“  Machu Picchu  – „Ztraceného města Inků“ položeného na terase mezi strmými svahy pralesních And, jeden z nejúchvatnějších pohledů jaké lze spatřit. Prohlídka města a terasovitých políček. V odpoledních hodinách návrat vlakem do Ollantaytamba a zpět do Cuzca. Ubytování.
14. den:  Snídaně. Individuální program v  Cu zcu  – možnost nákupů či návštěvy některého z místních muzeí. 
15. den:  Snídaně. Dopoledne individuální program. Odpoledne transfer na letiště v Cuzcu a odlet přes Limu zpět do Evropy a následně do Prahy s přestupem.
16 den:  Ve večerních hodinách přílet do Prahy.
* Změna programu zájezdu vyhrazena.

Minimální záloha :
  AKCE  Záloha 7 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu na rok 2019 do 30.6.2018)

Ubytování: hotel

Standardní dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování: vlastní

13x snídaně, 6x oběd

Doprava: letecky

Letecká doprava Praha – Lima – Praha s přestupem
Místní přelet Cuzco – Lima
Kombinovaná doprava klimatizovaným mikrobusem či dálkovým autobusem
Lodní výlety na ostrovy Ballestas, plovoucí ostrovy Uros a ostrov Taquile
Doprava vlakem do Aguas Calientes a zpět

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Podobné zájezdy v této destinaci

134 900 Kč
Základní cena od 134 900 Kč

Velká jihoamerická mozaika

Peru, La Boca
LIMA – CUZCO – MACHU PICCHU – PUNO – TITICACA – UROS – COPACABANA – LA PAZ – SANTIAGO DE CHILE – VALPARAÍSO – VINA DEL MAR – BUENOS AIRES – TIGRE – COLONIA – MONTEVIDEO – IGUAZÚ – RIO DE JANEIRO. Náš nejprodávanější zájezd posledních let. Pokud plánujete cestu do Jižní Ameriky „jednou za život“, nabídneme…
termín: 30.10.2018 délka: 20 dní
63 900 Kč
Základní cena od 63 900 Kč

PERU - Cuzco a jeho malebné okolí

Peru
Cesty do Peru voní eukalyptem, usměvavými Peruánci a vynikající gastronomií. Nechte si vyprávět neuvěřitelný příběh o rozvoji a pádu Incké říše. V ceně je vstupné na Machu Picchu! Pro první dotek s Jižní Amerikou doporučujeme oblast města Cuzco, které bývalo centrem rozvinuté Incké říše. Cuzco samotné…
termín: 22.11.2018 délka: 10 dní
79 700 Kč
Základní cena od 79 700 Kč

Hotely Peru

Peru
LIMA • AREQUIPA • CHIVAY • COLCA VALLEY • CRUZ DEL CONDOR • CUSCO • SACRED VALLEY • PISAC • OLLANTAYTAMBO • AGUAS CALIENTES • MACHU PICCHU • PUERTO MALDONADO • AMAZONIE Zájezd s českým průvodcem Zájezd je možno zajistit i v jakémkoliv jiném termínu dle individuálních požadavků a volných letenek. Průvodcovské…
termín: 16.11.2018 délka: 12 dní

Nabízí

Delfín travel s.r.o.

Delfín travel s.r.o.

Biskupská 1754/3
11000 Praha
telefon: 277775909

Poptat tento zájezd

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Arequipa 13 °C
Chiclayo 20 °C
Cuzco 8 °C
Iquitos 26 °C
Pisco 19 °C
Pucallpa 26 °C
Tacna 17 °C
Trujillo 19 °C

Základní informace

Peru

Peru
Hlavní město: Lima
Počet obyvatel: 22 878 191
Měna: PEN
Rozloha: 1,285,215 km2

Místopisy

  • Lima

    Hlavní město Peru - Lima: spíše moderní než skutečně exoticé město, obklopené plážemi: muzeum zlata, prezidentský palác, ostatky dobyvatele Pizarra, městské katakomby, katedrála,…

  • Huascarán národní park

    Střežená krása Bílých Kordiller, největší květy světa, k pohřbenému městu Yungai, jezero Llanganuca, památník našich horolezců pod Huascaránem, procházka po ledovci, výstup…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://peru.vasezajezdy.cz/zajezdy/peru-2017-po-stopach-davnych-civilizaci-s-454776/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://peru.vasezajezdy.cz