Nejkrásnější treky Peru

délka: 20 dní (zájezd č. 490129)

20 - denní zájezd

Dlouhá bílá linie Cordillery Blanca s nejvyšší peruánskou horou Huascaránem je jen občas přerušena vysokohorskými průsmyky svažujícími se do hlubokých zelených údolí. Zdejší nádhernou krajinu (téměř) nedobytných ledových štítů a tyrkysových jezer objevili turisté již dávno, přesto tu žádné davy nepotkáte. Zato netknutá divočina odlehlejší Cordillery Huayhuash se stala cílem trekařů teprve nedávno. S krásou Bílé Cordillery si však v ničem nezadá. Kompaktní shluk zaledněných šestitisícovek připomínající zuby pily se prudce zvedá ze zvlněných pastvin až do nadmořské výšky přes 6.500 m. Najdeme zde druhou nejvyšší peruánskou horu - Yerupajá i pověstnou Siula Grande, dějiště dramatu o lidské nezdolnosti, které popsal v autobiografické knize Pád do ticha britský horolezec Joe Simpson. Rozpukané ledovce horských štítů, jezera, jejichž barvy oscilují od tyrkysové po temně modrou i rozlehlá travnatá údolí tvoří tu nejúžasnější horskou scenérii, jakou si jen dovedeme představit. Treky v obou těchto pohořích, Cordilleře Blanca i Huayhuash, jsou právem zařazovány mezi nejkrásnější treky světa.

Během méně náročného čtyřdenního aklimatizačního treku v Cordilléře Blanca překonáme jedno vysokohorské sedlo (4.750 m) a ujdeme přibližně 60 km. V Cordilléře Huayhush nás čeká na trase cca 130 km devět horských průsmyků, převážně nad 4.500 m/m, které poznáme v rámci velkolepého 10 denního putování. Vždy s podporou místního servisu, čili nalehko se zajištěnou plnou penzí. Trek Huayhuash patří k náročnějším, fyzička je tedy určitě na místě.

Program : 1. - 3. Letecky do Limy a poté autobusem do pohoří CORDILLERA BLANCA. V Huarázu (3.100 m) si dáme aklimatizační výlet po okolí a připravíme se na trek. Fakultativně výlety k ledovci Pastoruri, obřím broméliím Puya raymondii nebo do Chavínu de Huántar.

4. - 7. Aklimatizační trek nalehko v NP HUASCARÁN. Během čtyřdenního treku jednou z nejúžasnějších částí Bílé Kordiléry se dostaneme na dosah nejvyšší peruánské hory Huascaránu (6.768 m) i té prý nejkrásnější – Alpamaya. Ohromí nás tyrkysová modř jezer Llanganuco (3.850 m) pod strmou stěnou Huascaránu Norte. Zastavíme se u památníku československých horolezců, kteří zde zahynuli při zemětřesení v r. 1970. Překonáme sedlo Punta Union (4.750 m) a zavítáme do base kempu pod Alpamayem. Vyšplháme k laguně Arhuaycocha, na jejíž blankytnou hladinu padají kusy odlamujících se ledovců. Projdeme dlouhým údolím Santa Cruz, sevřenými řetězci hor Artesonraju, Quitaraju, Caráz či Santa Cruz. Budeme se kochat modří jezera Jatuncocha s impozantními stěnami Taulliraju v pozadí. Spát budeme na travnatých tábořištích, 2x v nadmořské výšce cca 3.800 m, 1 x 4.250 m. Denní etapy 4 – 8 hodin.

8. Volný den v Huarázu. Můžeme si prohřát unavené svaly v termálech, prozkoumat město a místní tržiště, vyjet si na kole či koni po okolí nebo vyrazit na některý z fakultativních výletů s místní CK.

9. Desetidenní trek v pohoří CORDILLERA HUAYHUASH zahájíme přesunem z Huarázu na naše první tábořiště Cuartelhuaín (4.185 m).

10. Cuartelhuaín – paso Cacanan – laguna Mitucocha. Z tábořiště vystoupáme do sedla Cacanan (4.690 m) s výhledy na blankytnou lagunu Pucacocha a zelené údolí Quebrada Caliente. Spát budeme u laguny Mitucocha (4.270 m), tváří v tvář zasněženým štítům Ninashanca a Jirishanca. (4,5 -6 hodin)

11. Laguna Mitucocha – paso Carhuac – laguna Carhuacocha. Mírným stoupáním překonáme sedlo Carhuac (4.630 m) a před námi se vynoří východní stěny Yerupaja Chico, Yerupaja a Siula Grande. Sejdeme k obrovské laguně Carhuacocha (4.138 m) obklopené mohutným věncem zasněžených šestitisícovek. (5,5 – 7 hodin)

12. Llaguna Carhuacocha – paso Punta Siula – Huayhuash. Kolem „náhrdelníku“ tří různobarevných jezer vystoupáme do sedla Punta Siula (4.830 m). Druhou nejvyšší horu Peru - Yerupaja (6635 m) i Siulu Grande budeme mít téměř na dosah ruky. Zelenými pláněmi s úžasnými výhledy na Carnicero či Jurau sejdeme na tábořiště Huayhuash (4330 m) (7 – 8 hodin).

13. Huayhuash – paso Portachuelo de Huayhuash – Viconga. „Odpočinkový“ den, kdy nás kromě pohodového výstupu na sedlo Portachuelo de Huayhuash (4.780 m) a výhledů na Cordilleru Raura čeká i zasloužená relaxace v blízkých termálních pramenech. Přespíme nedaleko laguny Viconga (4407 m) (4 – 5 hodin)

14. Viconga – paso Punta Cuyoc – pampa Cuyoc. Při přechodu nejvyššího sedla celého okruhu - Punta Cuyoc (4.950 m) se nám otevře nádherný výhled na velkou část Cordillery Huayhuash a na sousedící Cordilleru Raura. Nocleh na travnaté pláni pampy Cuyoc (4400 m) (5 – 6,5 hodin)

15. Pampa Cuyoc – mirador San Antonio – Huyallapa. Dnes překonáme nadmořskou výšku 5.000 m a vystoupíme na vyhlídku San Antonio (5020 m). Ohromí nás dechberoucí panorama štítů s ledovci vzdorujícími gravitaci – Rasac, Siula Grande, Yerupaja… Pod námi se objeví zářící hladina tyrkysového jezera Juraucocha. Tentokrát přespíme téměř v civilizaci – u vesnice Huayllapa (3.500 m) (7 – 8 hodin).

16. Huyallapa – paso Punta Tapush - Anguscancha. Budeme stoupat travnatým údolím Milo a kamenitou plání Huatiac k sedlu Punta Tapush (4.770 m). Cestou nás budou provázet zasněžené vrcholy Tapush a Diablo Mudo. Okolo laguny Susucocha dojdeme na tábořiště Anguscancha (4.300 m) (6 – 7 hod).

17. Anguscancha – paso Punta Yaucha – Jahuacocha. Čeká nás méně náročný den s velkolepými výhledy na prstenec  nejvyšších štítů horského masivu, včetně jeho královny - působivé Yerupaja. Po překonání sedla Punta Yaucha (4.850 m) se pokocháme pohledem na zářící laguny Jahuacocha a Solterococha v popředí před majestátními velikány Jirishanca and Rondoy. Nocleh u laguny Jahuacocha (4.066 m) (6 – 7 hod)

18. Jahuacocha – sedlo Punta Macrash - Llamac – Huaráz. Z Punty Macrash (4.272 m), posledního sedla našeho putování se nám otevře pohled na celou Cordilleru Huayhuash i vzdálenou Cordilleru Blanca. Ve vesnici Llamac pak nastoupíme do autobusu a vydáme se do Huarázu.

19. - 20. Po zaslouženém odpočinku vyrazíme autobusem do Limy. Rozloučení s Peru a odlet zpět domů. Vzhledem k časovému posunu počítejte s návratem následující den, tedy 21. den zájezdu.

Ubytování: různé

Stravování: vlastní

Doprava: vlastní

Tento zájezd již nenabízíme.

Pozice hotelů a letovisek jsou pouze orientační a nemusí být ve všech případech zcela přesné.

Podobné zájezdy v této destinaci

69 990 Kč
Základní cena od 69 990 Kč

Peru- výlet do srdce Amazonie

Peru
9 dnů Peru Minimální počet 8 osob Letecká doprava může vést přes USA. K tranzitu via USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA. Zájezd může být směřován opačně.
termín: 20.04.2019 délka: 9 dní
85 550 Kč
Základní cena od 85 550 Kč

Andské bohatství Bolívie a Peru

FirstMinute
Peru
termín: 11.04.2019 délka: 14 dní
94 980 Kč
Základní cena od 94 980 Kč

PERU – ŘÍŠE INKŮ

Peru, Arequipa
POZNEJTE MYSTIKU PERU, ODKAZ STARÝCH INKŮ I NÁDHERNOU PŘÍRODU Řekneme-li dnes Peru, vybaví se nám v první řadě melodie peruánských Indiánů, potom možná střípky historie civilizace Inků, někdo ještě vzpomene na Machu Picchu nebo na jezero Titicaca. My vám chceme tajemství Peru přiblížit v největší možné…
termín: 01.03.2019 délka: 14 dní

Nabízí

KUDRNA s.r.o.

KUDRNA s.r.o.

Lidická 17
60200 Brno
telefon: 542216764

Zájezd již není v nabídce

Další nabídka v této destinaci

Aktuální počasí

Arequipa 11 °C
Chiclayo 18 °C
Cuzco 10 °C
Iquitos 24 °C
Pisco 15 °C
Pucallpa 23 °C
Tacna 15 °C
Trujillo 17 °C

Základní informace

Peru

Peru
Hlavní město: Lima
Počet obyvatel: 22 878 191
Měna: PEN
Rozloha: 1,285,215 km2

Místopisy

  • Lima

    Hlavní město Peru - Lima: spíše moderní než skutečně exoticé město, obklopené plážemi: muzeum zlata, prezidentský palác, ostatky dobyvatele Pizarra, městské katakomby, katedrála,…

  • Huascarán národní park

    Střežená krása Bílých Kordiller, největší květy světa, k pohřbenému městu Yungai, jezero Llanganuca, památník našich horolezců pod Huascaránem, procházka po ledovci, výstup…

zavřít

Odeslat stránku emailem

Kolik je jedna+dva?... vložte správnou číslici (jde o ochranu proti spamu)
Dobrý den,

< Vaše jméno > Vám zasílá doporučení k návštěvě stránky:
http://peru.vasezajezdy.cz/zajezdy/nejkrasnejsi-treky-peru-490129/
(Nepovinný) text Vašeho vzkazu:


Děkujeme za Vaši návštěvu.

http://peru.vasezajezdy.cz